Egy új Szentivánéji álom és Hollósi-kávé két cukorral, hideg tejjel - 40 éves a Kőszegi Várszínház
Tíznapos fesztivállal ünnepel a Kőszegi Várszínház. Idén adják át először a Hollósi Frigyes-díjat.
Tíznapos fesztivállal ünnepel a Kőszegi Várszínház. Idén adják át először a Hollósi Frigyes-díjat.
A szörnyeteg, a szerző regénytrilógiájának második kötete, az élet kevésbé napos oldalára kalauzolja az olvasót.
A Coltrane Legacy formáció több annál, mint hogy a zenekar neve megegyezik az 1970-ben megjelent posztumusz Coltrane-album címével.
Új a helyszín, a városligeti Millennium Házában kialakított kortárs kiállítótér, a NEO, és új – legalábbis a hazai közönség számára – a teret avató kiállításon bemutatott videóinstalláció, a dél-afrikai William Kentridge monumentális munkája is.
Az udvariassági szabályok béklyójában vergődők figyelmébe!
„Kizártam magamat a magasirodalomból”, mert „bekamuztam az elhivatottságot”, írja önironikusan Erdős Virág új kötetében.
Szenvedély, kitörő öröm, frusztráció és igen, akár düh, vagy félelem. Minden fontos és megmutatható. Kiállítás a Deák Erika Galériában.
Javier Bardemnek kétféle arca van: a vérfagyasztó a Skyfallban és a Nem vénnek való vidékben, a mosolygósan félelemkeltős pedig A jó főnökben, amely a mérleggyártó Blanco család történetéről szól.
A wales-i világsztár legnagyobb gondja az lehet aktuális fellépésein, hogy melyik megaslágerét ne vigye színpadra.
Péterfy Bori kíméletlenül őszinte interjúkötetben meséli el élete első fél évszázadát kérdezőjének, Tóth Júlia Évának.
A rock and roll királyának élettörténetét bemutató legújabb film, az Elvis nemcsak hangos és magával ragadóan, átélhetően idézi meg a rongy- és csípőrázás korát, hanem az ördög ügyvédjeként azt is állítja, hogy Elvis Presley-t a rajongók erőszakos szeretete ölte meg.
A Magyarországon kevésbé ismert Éric Tanguy lemezén erősen érződik a magyar zeneszerző hatása, de nem csak ezért érdemes meghallgatni.
A győri szeszgyár használaton kívüli üzemcsarnokában, a Torula Művésztérben készítette el újabb impozáns művét az egyik legismertebb hazai képzőművész.
„És akiket táncolni láttak, azokat őrültnek tartották azok, akik nem hallották a zenét.” – Parks új albuma, az And Those Who Were Seen Dancing egy Nietzsche-idézettől kölcsönözte a címét.
Július 6-ig nyitva tartó, A valóság szerelmese című életműkiállítása hozzájárulhat ahhoz is, hogy Czene Béla elfoglalhassa az őt megillető helyet a kánonban.
Egykori barátok, ismerősök, kollégák eddig nem hallott archív felvételeken idézik fel a színésznő életszakaszait és halálának körülményeit Emma Cooper dokumentumfilmjében.
A Helyek – Helyzetek – Emberek című kiadvány alapját a 2020-ben elhunyt fotóművész, Szebeni András szervezőmunkája adta.
Peter Quilter a koronavírus-járvány idején írt művét állítja színpadra a Rózsavölgyi Szalon.
Seres László Láger sztornó című regénye nem hétköznapi mű: keserű és szellemes, terápiás irodalom.
A halála előtti hetekben Jávorszky Béla Szilárdnak mondta diktafonra az életét Szomjas György Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező. A felvételekből könyv készült.